You are currently viewing Opieka zdrowotna psów

Opieka zdrowotna psów

Coraz częściej w naszych domach posiadamy psa lub kota. Niezależnie od tego, jakie zwierzę stanowi część naszej rodziny, zawsze bierzemy za nie odpowiedzialność. Oznacza to, że powinniśmy dbać o naszego pupila, karmić go, a kiedy zachodzi taka potrzeba zapewnić mu również opiekę weterynaryjną. Z uwagi na fakt, iż usługi weterynaryjne są zawsze dla nas płatne, w ostatnim czasie na rynku ubezpieczeń pojawiły się oferty skierowane do właścicieli czworonogów.

Co obejmuje ubezpieczenie?

ubezpieczenia dla psówW ofertach tych znajdziemy ubezpieczenia, które w zamian za opłacanie miesięcznej składki o określonej kwocie, pozwalają nam korzystać z usług weterynarzy w konkretnym zakresie. Kiedy interesują nas ubezpieczenia dla psów, na polskim rynku znajdziemy bez większego problemu przynajmniej kilku ubezpieczycieli, którzy będą w stanie zaproponować nam dość zróżnicowany asortyment ubezpieczeń. W przypadku ubezpieczeń dla psów jest podobnie jak w przypadku prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dla człowieka – im wyższą stawkę miesięcznie zdecydujemy się płacić, tym większy będzie zakres ubezpieczenia. Standardowo ubezpieczenia dla psów obejmują określoną liczbę wizyt u weterynarza, badań diagnostycznych, a także zabiegów. Standardem jest też umieszczanie w zakresie ubezpieczenia szczepień, które są obowiązkowe dla każdego psa. W usługach dodatkowych znajdziemy bez większego problemu, np. badania obrazowe.

Dzięki dużemu zróżnicowaniu ubezpieczeń, które są dostępne na rynku, zawsze mamy możliwość dopasowania propozycji najlepszej do naszych potrzeb. Co ważne, część ubezpieczycieli proponuje specjalną ofertę dla osób, które posiadają kilka psów, które w takich okolicznościach możemy objąć jednym ubezpieczeniem o wyższej składce i większym zakresie usług do wykorzystania.