You are currently viewing Oryginalne obrączki do ślubu

Oryginalne obrączki do ślubu

Choć najprostsze złote obrączki bez zdobień bez wątpienia są najbardziej popularne wśród młodych par, w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się również bardziej zdobione i oryginalne projekty. Obecnie, wielu złotników posiada w swojej ofercie całą gamę opcji wykonania obrączek, wedle potrzeb klienta.

Unikatowe obrączki ślubne według projektu

obrączki z Wrocławia z kamieniamiPierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę jubilerzy jest wybór metalu, z jakiego ma być wykonana obrączka. Najbardziej popularne jest oczywiście złoto o różnych próbach, aczkolwiek wiele zakładów oferuje również obrączki ze srebra platyny, a nawet z tytanu czy palladu. Wygląd samej obrączki również ma znaczenie, gdyż pierścionek może być wykonany zarówno tradycyjnie, jak i o profilu bardziej płaskim lub zaokrąglonym. W zależności od wybranego materiału do wykonania, obrączka może być jedno lub wielokolorowa, najczęstszym połączeniem jest srebro i złoto, aczkolwiek inne połączenia metali również są używane. Popularne bywają również pierścionki wykonane w plecionkę, inkrustowane kamieniami szlachetnymi, zarówno naturalnymi, takimi jak diamenty czy rubiny, czy o wiele tańszymi materiałami syntetycznymi, z których najczęściej stosowane są cyrkonie, często będące zamiennikiem dla znacznie kosztowniejszych diamentów, a także obrączki grawerowane na wewnętrznej i, nieco rzadziej, zewnętrznej stronie. Wiele zakładów przyjmuje zamówienia i projekty pocztą elektroniczną, dzięki czemu zamówienie obrączki z Wrocławia z kamieniami mieszkając po drugiej stronie polski nie bywa większym kłopotem.

Zakłady jubilerskie zazwyczaj wyceniają otrzymane zamówienie w przeciągu kilku dni i wysyłają wycenę wykonania oraz ewentualne sugestie do zlecającego. Dzięki temu, nawet przez internet można zamówić wymarzoną i unikatową obrączkę.