You are currently viewing Panele odporne na ścieranie

Panele odporne na ścieranie

Jednym z najczęściej wybieranych materiałów układanych na podłogach są panele. W ostatnich latach zaczęły cieszyć się one ogromną popularnością. W szczególności bardzo często wybieramy panele przypominające prawdziwe drewno. Dużo osób wybiera również panele w kolorach takich jak czerń, szarość czy bardzo ciemny brąz. Idealnie pasują one do nowoczesnych wnętrz.

Estetyczne panele drewnopodobne

panele dąb rustykalnyJedną najbardziej istotnych kwestii związanych z panelami podłogowymi jest ich odporność na ścieranie. W tej chwili w sklepach z materiałami budowlanymi znaleźć możemy dużo rodzajów paneli, które wyglądają identycznie ale różnią się od siebie klasą ścieralności. Świetnym wyborem, na który ostatnio decyduje się mnóstwo osób są panele dąb rustykalny. Ten rodzaj paneli do złudzenia przypomina drewno i co bardzo ważne są to panele bardzo odporne. Przy układaniu paneli warto pamiętać również o tym żeby zastosować odpowiedni podkład. Pełni on dwojaką rolę. Po pierwsze sprawia, że nasze panele mają amortyzację przez co nie wykrzywiają się i mogą dłużej zachować pierwotny wygląd. Drugą zaś rolą podkładu jest wygłuszanie. Chodzenie po panelach generuje swoisty dźwięk, który niekoniecznie musi podobać się osobom mieszkającym pod nami. Kolor paneli i ich wzór to w zasadzie temat rzeka. Ciężko w tej kwestii cokolwiek doradzić bowiem Polacy wybierają panele o takiej kolorystyce, która pasować będzie do całej reszty, czyli do koloru ścian, futryn czy mebli.

Mówiąc o panelach koniecznie warto wspomnieć o tym jak przyjemnie się je układa. Producenci tychże materiałów zadbali o to by panele mógł położyć każdy. W związku z tym posiadają one zapięcia w formie bardzo praktycznych zatrzasków. W związku z tym do ułożenia paneli nie musimy już wzywać specjalistów bowiem możemy samodzielnie zająć się tą czynnością.