Wiele osób podczas budowania swojego wymarzonego domu zapomniało o tym by stworzyć w jego wnętrzu warstwę termoizolacyjną. Skutki takiego niedopatrzenia wbrew pozorom mogą być bardzo poważne. Jednym z nich może być to, że nasz system grzewczy nie będzie funkcjonował wydajnie. Drugą bardzo ważną kwestią jest to, że brak termoizolacji prowadzić może do powstawania wilgoci w domach. Właśnie dlatego coraz częściej inwestuje się w nowe materiały do termoizolacji.
Efektywne ocieplanie płytą PIR
Niedopatrzenia związane z brakiem termoizolacji bardzo często można naprawić nawet po wielu latach od wybudowania budynku. Niektóre osoby wybierają metody inwazyjne związane ze skuwaniem wylewki, nakładaniem styropianu oraz tworzeniem wylewki od nowa. Niemniej jednak obecnie możemy skonstruować warstwę termoizolacyjną o wiele szybciej i prościej. Przykładem takich rozwiązań może być przykładowo stosowanie płyt z poliizocyjanuratu. Płyta te określana jest w branży budowlanej jako płyta warstwowa PIR. Takie płyty są montowane na wiele różnych sposobów ale każdy z nich jest bardzo prosty więc możemy sobie łatwo z takim zadaniem poradzić. Mówiąc o tych materiałach warto dodatkowo wspomnieć o tym, że płyty PIR są niezwykle lekkie. Ich przykręcenie do konstrukcji dachu nie będzie więc nadmiernie obciążało całej konstrukcji. Zważając na ten fakt możemy wyciągnąć wniosek, że płyta warstwowa PIR świetnie sprawdzić się może w budynkach drewnianych.
Ogólnie rzecz biorąc ocieplanie domów płytami PIR jest czynnością coraz częściej praktykowaną w naszym kraju. Na tworzenie izolacji przy użyciu tego materiału zdecydowały się już tysiące osób. Niektóre osoby zdecydowały się na montaż takich płyt pomimo faktu, że ich dom jest ocieplony styropianem. Takie połączenie dwóch materiałów może dawać jeszcze lepszy efekt.