You are currently viewing Poszukiwania modlitewnika dla dziecka

Poszukiwania modlitewnika dla dziecka

Jakiś czas temu dostałam zaproszenie na komunię świętą mojego chrześniaka. Jako chrzestna musiałam kupić dziecku jakiś prezent związany z tą uroczystością. Ponieważ mój chrześniak bardzo lubił czytać, doszłam do wniosku, że kupno modlitewnika w ramach prezentu będzie dobrym rozwiązaniem, które mu się spodoba. Musiałam tylko zakupić odpowiedni modlitewnik.

Kupno modlitewnika dla dziecka

modlitewnik dla dzieciNie pozostało mi nic innego, jak udać się do księgarni katolickiej i poprosić o jakiś profesjonalny modlitewnik dla dzieci. Akurat w mojej okolicy była jedna taka księgarnia. Bez problemu dostałam tam modlitewnik, który wydawał się idealnie pasować na prezent pierwszo komunijny. Przede wszystkim był on bardzo ładnie wydany, w twardej oprawie ze złotymi zdobieniami. W środku znajdowały się treści modlitw odpowiednie dla dzieci, niektóre nawet napisane typowymi dziecięcymi tekstami. Modlitewnik był wykonany w dwóch różnych wariantach kolorystycznych, tak aby był jak najlepiej dopasowany zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców. Wybrałam kolor niebieski i udałam się do kasy. Byłam bardzo zadowolona, ponieważ zakupiony przeze mnie modlitewnik był dostępny w bardzo niskiej, przystępnej cenie i nie musiałam za niego zbyt wiele zapłacić. W domu dodatkowo zapakowałam modlitewnik na prezent, ale wcześniej jeszcze raz, dokładnie mu się przyjrzałam.

Najbardziej podobało mi się w tej książeczce z modlitwami to, że był ona wykonana na papierze kredowym. Dzięki czemu całość prezentowała się bardzo ładnie. Dodatkowo w modlitewniku znajdowały się także kolorowe, religijne obrazki ilustrujące modlitwy, co z pewnością przyciągało uwagę dziecka. I miałam rację, że będzie to świetny prezent. Mojemu chrześniakowi bardzo spodobała się zakupiona przeze mnie książeczka.