You are currently viewing Praktyczny jednoosobowy niwelator

Praktyczny jednoosobowy niwelator

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest używanie jednoosobowego niwelatora laserowego, który jest prosty w obsłudze. Urządzenie, które będzie wykorzystywane na zewnątrz jest odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, pyłem oraz kurzem. Szczelna obudowa zapewnia poprawne działanie urządzenia nawet podczas opadów deszczu. Dzięki temu nie powstają postoje w pracy.

Cechy niwelatorów laserowych

niwelator laserowy cenaNa rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje niwelatorów – laserowy oraz optyczny. Jeśli chodzi o niwelator laserowy cena tego urządzenia jest wyższa, niż niwelatora optycznego. Jednak jest ono dokładniejsze i precyzyjniejsze. Poza tym, do jego obsługi wystarczy jedna osoba, a nie dwie, jak w przypadku niwelatora optycznego. Niwelatory są powszechnie używane przez geodetów oraz budowlańców. Urządzenia te służą do wyznaczenia różnic wysokości punktów pomiarowych. Niwelator montuje się na specjalnym, trójnogim statywie, a następnie sprawdza czy jest prawidłowo wypoziomowany. Należy pamiętać, żeby umieścić statyw z urządzeniem na stabilnej, równej powierzchni. Dzięki zastosowaniu precyzyjnego niwelatora sprawia, że prace budowlane będą przeprowadzone dokładnie, wylewane fundamenty równe, stropy oraz ściany zostaną wykonane prosto, a także prostopadle do sufitu. Dzięki temu urządzeniu, nie tylko wszystko na budowie będzie równe, ale także nie będzie stwarzało zagrożenia, które mogłoby powstać w przypadku nierówności.

Przed zakupem odpowiedniego niwelatora należy rozważyć, czy będzie on wykorzystywany jedynie we wnętrzach czy również na zewnątrz. Jeśli użyje się na zewnątrz urządzenia, które typowo służy do pracy w pomieszczeniach wiązki światła nie będą po prostu widoczne. Aby wiązki były widoczne na zewnątrz należy dobrać odpowiedni sprzęt.