You are currently viewing Problem z wyceną nieruchomości

Problem z wyceną nieruchomości

 

Rynek nieruchomości przeżywa stały rozkwit i jest wciąż nienasycony. Społeczeństwo zarabia więcej pieniędzy, co sprawia, że zupełnie na spokojnie stać je na branie, chociażby kredytów hipotecznych. Banki prześcigają się w możliwie jak najlepszych warunkach kredytowania. Warto jednak, kupując dom, wziąć pod uwagę kilka dodatkowych czynników.

Kupno domu z rzeczoznawcą

biegły rzeczoznawca od nieruchomościKiedy zapada decyzja o kupnie domu zazwyczaj wypada poszukać interesujących nas ofert. Dzisiejszym świecie, kiedy wszystko tak szybko biegnie do przodu ludzie nie mają czasu osobiście pokazywać i oprowadzać potencjalnych kupujących po nieruchomości. Dlatego też i na to człowiek wynalazł sposób, mianowicie sprzedający zazwyczaj korzystają z usług biura pośrednictwa nieruchomości, którego to pracownik poświęci nam wystarczająco dużo czasu aby odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania. Wracając jednak do kupna domu. Myślę, że przed podjęciem tak ważnej decyzji, pożyczka hipoteczna udzielana jest wszak na bardzo długie lata, więc mimowolnie jest to decyzja niezwykle poważna, warto, jeśli oczywiście się na tym zupełnie nie znamy,  o stan domu zapytasz osoby, które z takimi rzeczami mają do czynienia na co dzień. Mam tutaj na myśli rzeczoznawcę, czy chociażby nadzorcę budowlanego, czy po prostu budowlańca, którzy wprowadzą nas w tajniki i sami już najlepiej będą wiedzieć, na co zwracać uwagę oceniając stan budynku. Biegły rzeczoznawca od nieruchomości w Warszawie oceni,  uwzględniając stan budynku, czy chociażby miejsce położenia domu, czy oferta naprawdę jest tak korzystna cenowo, jak pośrednik mówi.

Decyzja o kupnie domu jest bardzo poważnym krokiem. Wiąże się ze wzięciem na siebie odpowiedzialności za długoletnią spłatę kredytu. Jest to zazwyczaj jedyna droga do stania się właścicielem nieruchomości. Myślę, że warto w tym celu skonsultować się z osobami, które ocenianiem stanu domów zajmują się na co dzień.