You are currently viewing Produkcja butelek – specjalistyczne konfekcjonowanie etykiet

Produkcja butelek – specjalistyczne konfekcjonowanie etykiet

Dynamiczny rozwój sektora FMCG ma wpływ między innymi na branżę poligraficzną w zakresie spełniania coraz bardziej wymagających nowoczesnej linii produkcyjnej zleceń.

Konfekcjonowanie etykiet jest ważny procesem w produkcji butelek

etykietaOgromną część obecnie realizowanych zamówień stanowią zleceniodawcy producentów butelek i napojów. Walka o klienta zaczyna się już w momencie, gdy wybiera on produkt z półki. Dlatego musi on się wyróżniać wysokimi walorami estetycznymi, które daje na etapie produkcji semi rotacja. Większość konsumentów to wzrokowcy. Specjalistyczne konfekcjonowanie etykiet cyfrowych powinny być kolorowe, wyróżniające się i oryginalne. Jak osiągnąć ten efekt, wiedzą najlepsi na rynku usług poligraficznych. Dlatego dobra maszyna cyfrowa jest dziś niezbędna do realizacji zadań z tego obszaru. W zależności od tego, czy butelka jest szklana, plastikowa, czy jest po prostu puszką, musi być dobrany odpowiedni surowiec i klej. Klienci mają do wyboru papiery błyszczące lub półbłyszczące, jak również mogą drukować na wewnętrznej stronie etykiet. Kolorystyka i czytelność wydrukowanych materiałów może niejednokrotnie zadecydować o wyborze produktu przez konsumenta. Odpowiednia sztancownica pomaga w uzyskaniu najlepszego efektu. Najwyższa jakość realizowanego zlecenia wpływa na prezentację produktu na półce np. w supermarkecie, co ostatecznie przekłada się na sprzedaż.

Każdego wykonawcę warto też poprosić o próbki dotychczas wykonywane etykiety, co pozwoli ocenić jakość pracy. Odpowiednio oznakowane butelki są najlepszą reklamą dla każdego produktu w tej kategorii.