You are currently viewing Profesjonalny filament do wydruku 3d

Profesjonalny filament do wydruku 3d

Elementy przemysłowe wykonywane za pomocą wydruku trójwymiarowego są często równie trwałe i wytrzymałe jak te, które zostały stworzone z użyciem form wtryskowych. Do wykonywania takich części są używane bowiem najwytrzymalsze filamenty, służące specyficznie do tworzenia brył o wysokiej wytrzymałości i odporności na czynniki zewnętrzne.

Filamenty do druku przemysłowego

filament abs plaFilamenty które służą do tworzenia wydruków o zastosowaniu przemysłowym niemal nigdy nie są używane do wykonywania precyzyjnych kształtów o dużej ilości detali. Zastygają bowiem dość wolno, i mają tendencje do pęcznienia, podczas którego detale wydruku mogą zostać zniekształcone. Są jednak najbardziej wytrzymałym materiałem do wykonywania wydruków trójwymiarowych, a stworzone za ich pomocą elementy są równie trwałe jak części odlane w formach wtryskowych. Najlepszym materiałem do tworzenia elementów przemysłowych jest filament abs pla który posiada charakterystykę podobną do przemysłowego kompozytu do odlewania części urządzeń. Jest on niepodatny na ścieranie, aczkolwiek w razie potrzeby może być poddany obróbce chemicznej, z użyciem przeznaczonych do tego celu preparatów. Może być on również wykańczany mechanicznie, za pomocą narzędzi rekomendowanych do obróbki tworzyw sztucznych o wysokiej twardości i niskiej kruchości.

Surowy filament jest droższą inwestycją niż plastik odlewniczy, choć wykonywanie części za pomocą wydruku okazuje się o wiele tańsze, gdyż nie ma potrzeby inwestowania w formy wtryskowe, które mogą ulec uszkodzeniu czy zużyciu. Sam filament jest dostępny w wielu różnych wariantach, aczkolwiek najpopularniejszym pozostaje odmiana o gładkiej powierzchni po zastygnięciu i czarnym kolorze. Jest bowiem najłatwiejsza w obróbce i najbardziej uniwersalna.