You are currently viewing Projektowanie stylowych, złotych ram

Projektowanie stylowych, złotych ram

Aktualnie wiele programów, katalogów i projektów opiera się na złotych akcentach na wzór gotyckiego bogactwa. Często oglądając katalog przykładowych projektów złote akcenty pojawiają się w stylowej odsłonie jako ramy czy też ozdoby znajdujące się wśród zwykłych sprzętów domowych. Z pewnością jest to upiększenie niecodzienne. Jak to wygląda dokładnie, kiedy stosujemy taki styl?

Złote ramy obrazów i luster jako popularny styl

stylowe lustro w złotej ramieCoraz częściej w projektach robionych na zlecenie, czy też programach telewizyjnych możemy odnaleźć błysk złota, może nie jest on tak uwidoczniony jak w epoce gotyckiej, gdzie wielkie bogactwo z dużą ilością złota było widoczne na każdym kroku, ale jest to z pewnością zaczerpnięty z tej epoki trend. Dla przykładu stylowe lustro w złotej ramie czy też obraz jest rzadko spotykany w mieszkaniach. Wyobraźmy sobie, że mając białe kafelki w łazience, z umywalką unikatowej budowy nagle pojawiają się akcenty rodem ze średniowiecznych komnat zamkowych, a tuż nad nią znajduje się lustro w stylowej złotej ramie, które jest tzw. „wisienką na torcie”. Taki styl niektórym się podobać nie będzie, niektórzy będą nim zdumieni, a jeszcze inni będą o nim marzyć. Wiele tutaj zależy od użycia złota w tych projektach, ponieważ w połączeniu z nową technologią funkcjonującą w domach oraz w połączeniu z aktualnymi trendami projektantowi nie zawsze musi wyjść to dobrze, dlatego też chcąc użyć takiego rodzaju dekoracji w swoim mieszkaniu trzeba robić to z wielką rozwagą.

Styl podobny do charakterystycznej epoki gotyku, czyli styl ze złoceniami, przy zachowaniu odpowiednich proporcji może być idealnym pomysłem na odnowę wielu pomieszczeń, przykładowo łazienki z użyciem lustra w złotej ramie. Wywołuje on bowiem wyraz zdumienia, ale nie negatywnego, natomiast daje przy tym wyraz klasy biorącej się z odwołania właśnie do gotyku.