You are currently viewing Proste klawiatury dla początkujących

Proste klawiatury dla początkujących

 

Wybór klawiatury do nowoczesnego komputera był łatwiejszym zadaniem, niż większości użytkowników początkowo się zdawało. Znaczna część klawiatur była bowiem przeznaczona do użytku codziennego, nie posiadając zbyt wielu rozszerzeń i funkcji. Nie oznaczało to jednak iż wszystkie modele podstawowe pozbawione były udogodnień.

Polecana klawiatura dla początkujących użytkowników komputerów

klawiatury mechaniczneOsobom które dopiero zaczynały użytkować komputer w jakimkolwiek większym stopniu nie polecano na ogół zaawansowanych klawiatur gamingowych, gdyż takowe wyposażone były w funkcje które należały do bardzo trudnych do opanowania. Zamiast nich, nowym użytkownikom komputerów rekomendowano prostsze, aczkolwiek wygodniejsze klawiatury mechaniczne, o wiele bardziej komfortowe niż najprostsze modele, aczkolwiek nie przytłaczające ilością rozszerzeń. Klawiatury te na ogół nie były tak agresywnie wykończone wizualnie jak ich gamingowe odpowiedniki, choć niemal wszystkie posiadały choćby podstawowe podświetlenie, ogromnie ułatwiające korzystanie z klawiatury w późnych porach czy w warunkach słabego oświetlenia. Od standardowych klawiatur różniły się również wygodniejszym układem płyty klawiszy oraz szerszym rozstawieniem takowych, co zdecydowanie ułatwiało pisanie czy nawet sterowanie w grach osobom o większych dłoniach.

Prostsza konstrukcja i brak zaawansowanych dodatków oznaczały również o wiele większą odporność i żywotność klawiatury, zwiększane jeszcze bardziej przez nierzadko wzmacniane obudowy, o wiele bardziej wytrzymałe niż te widywane w modelach standardowych. Z racji łatwości użytkowania, klawiatury tego rodzaju były również rekomendowane dla nowych graczy, dopiero rozpoczynających przygodę z gamingiem, nie mających doświadczenia w obsłudze bardziej zaawansowanych modeli.