You are currently viewing Przepisy prawne wymuszają wymianę wag sklepowych

Przepisy prawne wymuszają wymianę wag sklepowych

W ostatnim miesiącu w całej Polsce przeprowadzono akcję wymiany elektronicznych wag sklepowych. Właściciele sklepów dostały dużo zniżki od głównych dostawców. Wszystko to związane jest z nową polityką naszych władz państwowych, która ma wesprzeć ochronę środowiska.

Jak wagi sklepowe chronią środowisko

wagi sklepowe we WrocławiuZostały wprowadzone nowe przepisy, które wprowadziły duże wymagania, co do jakości używanego w sklepach sprzętu. Państwo  zorganizowało nawet konkurs dla firm,  które w jak najkrótszym czasie wypuszczą ekologiczne wagi na rynek, w przystępnych cenach. Na ten moment największe szanse na wygraną ma firma, która produkuje wagi sklepowe we Wrocławiu, gdyż mają oni opracowany technologicznie prototyp, który pozytywnie przeszedł wszystkie testy, Według przedstawicieli firmy, najnowocześniejszy sprzęt ma wejść do sprzedaży za niecały miesiąc. Już zostały ogłoszone ogromne zniżki dla pierwszych większych zamówień. Wymiana wag ma ścisły związek z nowymi dyrektywami Unii Europejskiej w związku z globalnym ociepleniem. Politycy doszli do wniosku, że sprzęt w sklepach powinien być zasilany energią słoneczną w przynajmniej 50%. Naukowcy zdążyli jakiś czas temu opracować baterie, które ładują się przy minimalnym udziale słońca. I właśnie te baterie muszą wykorzystać producenci kas i wag fiskalnych w tworzeniu swoich projektów. Konkurs dla najszybszej firmy zostanie ogłoszony pod koniec maja. 

Zmiany w prawie pociągają za sobą szereg zmian w biznesie. Tak zawsze było, jest i będzie. Nie zawsze są to opłacalne zmiany, ale w przypadku wymiany sprzętu w sklepach handlowcy zaoszczędzą na opłatach za prąd, a producenci kas i wag zyskają szansę na ogromne wybicie i spory zarobek. Przy tak zaawansowanych projektach istnieje dla nich szansa na efektywne wejście na rynek zagraniczny.