You are currently viewing Rodzaje odkurzaczy do basenu

Rodzaje odkurzaczy do basenu

  • Post author:
  • Post category:Ogród

 

Basen w ogrodzie to marzenie niemal każdego i niemal każdy posiadacz kawałka własnego ogródka prędzej czy później rozważy jego budowę. Pamiętajmy jednak, że basen to także obowiązki. Aby korzystanie z niego było przyjemne i bezpieczne należy zadbać o czystość wody. Podstawą jest wydajna filtracja, jak również manualne usuwanie zanieczyszczeń.

Który odkurzacz do basenu najlepszy?

odkurzacze basenoweFiltr obsługiwany przez odpowiedniej mocy pompę to jedno, jednak równie ważne jest ręczne (lub automatyczne) pozbywanie się zanieczyszczeń gromadzących się na dnie zbiornika. W tym celu niezbędne są odkurzacze basenowe. Na rynku dostępnych mamy wiele typów tych urządzeń, jednak ich główny podział dotyczy zasady działania. Tutaj odkurzacze basenowe dzielimy na modele ręczne i automatyczne. Pierwsze z nich sprawdzą się w niewielkich zbiornikach, ponieważ ich obsługa bywa czasochłonna i wyczerpująca. Modele automatyczne natomiast nie wymagają żadnego wysiłku z naszej strony, wystarczy je odpowiednio zaprogramować a całą pracę wykonają za nas. Jest to zatem idealny wybór do dużych zbiorników i dla wszystkich tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na sprzątanie. Podział odkurzaczy dotyczy również sposobu zasilania urządzenia. W tym wypadku mamy do czynienia z modelami zasilanymi na baterie, modelami akumulatorowymi oraz zasilanymi z sieci. Te pierwsze są niewielkie i wygodne w użyciu, jednak mniej wydajne. Charakteryzują się za to niewysoką ceną. Nieco bardziej wydajne są odkurzacze z akumulatorem. Najmocniejsze zaś i zarazem najdroższe są modele zasilane prądem z sieci. Warto jednak rozważyć tą opcję, jeśli dysponujemy dużym zbiornikiem (i odpowiednio grubym portfelem).

Na który model odkurzacza się zdecydować? Odpowiedź zależy głównie od wielkości posiadanego zbiornika oraz od możliwości finansowych. Nie bez znaczenia są też osobiste preferencje oraz możliwość wygospodarowania wystarczającej ilości wolnego czasu, jaki mamy ochotę poświęcić pielęgnacji zbiornika.