You are currently viewing Rowery z napędem elektrycznym

Rowery z napędem elektrycznym

Nie ulega wątpliwościom, że świat idzie z postępem technologicznym. Postęp ten dotyczy niemalże każdej dziedziny naszego życia. Od dawien dawna człowiekowi towarzyszył rower. Całkowitą nowością są rowery elektryczne. Jest to dość kontrowersyjny wynalazek, lecz na naszych drogach można zobaczyć ich coraz więcej.

Jak działa rower elektryczny?

najmodniejsze rowery elektryczneRower elektryczny na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od klasycznego roweru. Jedyną różnicą widoczną na pierwszy rzut oka to silnik, który w rowerze elektrycznym może być umiejscowiony w kilku miejscach. Przyjęło się, że zamontowany jest on w miejscu bagażnika rowerowego lub pod ramą. Oczywiście większość rowerów elektrycznych posiada pedały, które mogą być wykorzystywane wymiennie z silnikiem elektrycznym do napędzania roweru. Wszystkie najmodniejsze rowery elektryczne posiadają bardzo designerski wygląd i z pewnością dzięki temu wyróżniają się w tłumie. Oczywistym jest, że rowery te są cięższe od zwykłych rowerów napędzanych siłą mięśni, lecz różnica w wadze nie jest aż tak mocno odczuwalna. Należy jednak pamiętać, że rower elektryczny do jazdy potrzebuje źródła energii. Źródłem tej energii jest akumulator. Napięcie prądu płynącego w obwodzie elektrycznym takiego roweru jest na tyle niskie, że nie wyrządzi ono krzywdy człowiekowi w żadnej sytuacji. Podobne rozwiązanie wykorzystuje się w skuterach. Jest to tak zwany bezpieczny prąd. Ludzie bowiem niechętnie korzystaliby z takich rowerów, gdyby nie czuli się na nich bezpiecznie.

Jeśli chcemy wyróżnić się z tłumu rowerzystów, to warto pomyśleć o zakupie roweru elektrycznego. Niewątpliwie jest to sposób na to, by stać się rozpoznawalnym na ulicy, gdyż niewielu rowerzystów korzysta z takiego sprzętu. Oczywiście takie rowery muszą stosować się do wszystkich przepisów ruchu drogowego.