You are currently viewing Rożki dla niemowlaka

Rożki dla niemowlaka

Jeszcze zanim się narodzi dziecko, rodzice kompletują dla niego niezbędną wyprawkę w postaci wózka, łóżeczka, czy kompletu ubranek. Wszystko będzie mu służyło przez maksymalnie kilka pierwszych lat, z pominięciem ubranek, z których szybko wyrośnie. 

Z czego są wykonane rożki dla niemowlaków? 

rożek dla niemowlakaMłodzi rodzice, którym przychodzi na świat pierwsze dziecko, nie mają jeszcze doświadczenia jak się opiekować maluchem. Problem im stwarza kąpiel, karmienie, a także właściwe noszenie niemowlaka. Małe dzieci lubią być spowijane, bo przypomina to im warunki jakie panowały w brzuszku mamy i czują się wtedy bezpiecznie. Rożek dla niemowlaka jest wręcz niezbędnym elementem wyprawki, bo delikatnie otula dziecko, ogranicza niekontrolowane ruchy i ułatwia noszenie. Trzymając malucha na rekach, musimy mu podpierać główkę, dlatego rożek może nam to ułatwić, bo jest lekko usztywniany. Dostępne są modele bez usztywnienia, albo z wyjmowaną wkładka pod plecami dziecka. Najczęściej są wykonane z bawełny wypełnionej delikatną pianką, lub uszyte z dwustronnego materiały, gdzie po jednej stronie jest miękka bawełna, a po drugiej ciepły polar. Aby dziecko z niego nie wypadło, ma on przyszyty rzep, albo sznureczek, którym rożek zapinamy, lub wiążemy. Dostępne są modele z wypełnieniem na jesień i zimę, albo bez wypełniania ocieplającego na lato. W taki rożku bez problemu każdy może trzymać niemowlaka bez obawy o jego kręgosłup i główkę. Są one szyte w jednym, uniwersalnym rozmiarze, gdyż służą dziecku do około pół roku. 

Rożki możemy kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci, lub w sklepach internetowych. W sprzedaży znajdziemy modele w wersjach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek. Jak dziecko z niego wyrośnie, to rożek może służyć jako kocyk.