You are currently viewing Rozłożenie stref anatomicznych w materacach 10 cm

Rozłożenie stref anatomicznych w materacach 10 cm

 

Jako że wybór odpowiedniego materaca do spania, ma istotny wpływ w przypadku dbania o prawidłową krzywiznę kręgosłupa, w tym tekście chciałbym poruszyć temat, specjalnego systemu, który stosowany jest w materacach 10 centymetrowych. Cały system opiera się na właściwym rozłożeniu poszczególnych stref, które poprzez swoje synergiczne działanie, mają zbawienny wpływ na krzywiznę naszego kręgosłupa. Jako że ciężko znaleźć informację na ten temat poruszę to w tym tekście.

Strefy anatomiczne materaca

materac piankowy 10 cmNa rynku można dostrzec bardzo dużo przykładów materaców, które poprzez swoje specyficzne wyprofilowanie mają zadbać o dobry stan naszego ciała poprzez korygowanie krzywizn kręgosłupa. Działanie to jest bardzo korzystne ze względów zdrowotnych dla naszego ciała, gdyż istnieje powiedzenie, które mówi że każda choroba ma swoje połączenie z układem nerwowym przebiegającym przez kręgosłup. Jako że materac piankowy 10 cm, który stanowi doskonały przykład materaców rehabilitacyjnych, na jego przykładzie chciałbym przedstawić państwu rozstawienie stref anatomicznych, które doskonale wpływają na stan naszego zdrowia. Mianowicie idąc od głowy, na początku występuję pierwsza strefa, która dba o położenie głowy jak i odcinek szyjny naszego kręgosłupa. Następnie możemy wyróżnić strefy klatki piersiowej oraz kręgów lędźwiowych, które mają bardzo istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie płuc oraz serca. Idąc dalej, kolejne strefy to miednica, uda oraz łydki, zaś na samym końcu stopy. Jako że cała nasza sylwetka podczas snu ulega pewnym przeciążeniom oraz wykrzywieniom, dbanie o jej krzywiznę podczas snu jest bardzo istotne. Więc jeśli myślimy o naszym kręgosłupie pod względem medycznym zdecydowanie należy uwzględnić zakup takiego materaca.

Krzywizna naszego kręgosłupa z każdym dniem ulega pewnym zmianom, czy to w czasie chodzenia czy siedzenia, ale także i leżenia. Jako że sen stanowi długi etap w naszym życiu, zadbanie o jego odpowiedni przebieg jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia, w związku z czym każdemu kto posiada problemy z kręgosłupem zalecam zakup takiego oto materaca.