You are currently viewing Sauny na podczerwień zasilane prądem elektrycznym 230V

Sauny na podczerwień zasilane prądem elektrycznym 230V

Z sauny na podczerwień mogą korzystać nie tylko osoby dorosłe. Zarówno temperatura jak i wilgotność w takiej saunie nie jest bardzo duża. W związku z tym z sauny na podczerwień korzystają osoby dorosłe, ale również dzieci i seniorzy.

Promieniowanie podczerwone ogrzewające ciało w saunie

sauna infrared - producentJest to sauna bezpieczna w każdym wieku. Jeżeli chodzi o osoby starsze, to z sauny infrared mogą korzystać nawet seniorzy, którzy cierpią na łagodne schorzenia układu krążenia. Każda sauna ma swoje źródło ciepła i takie występuje również w przypadku sauny na podczerwień. Tu wykorzystywany jest specjalny promiennik podczerwieni. Promiennik zasilany jest zwykłym prądem elektrycznym 230V. Jest to taki prąd, jaki wykorzystuje się do zasilania urządzeń w domach i mieszkaniach. Każdy sauna infrared – producent zapewnia, że jest to rozwiązanie energooszczędne. I rzeczywiście tak jest, bo sauna na podczerwień pobiera zaledwie 1kWh w ciągu jednej godziny! Sauna infrared nagrzewa się szybko, bo już po 15 – 20 minutach można z niej korzystać. Nie trzeba się specjalnie przygotowywać przed skorzystaniem z sauny na podczerwień. Tradycyjne sauny pobierają aż 7kWh prądu elektrycznego w ciągu jednej godziny. Do tego dochodzi jeszcze energia elektryczna wykorzystywana do nagrzania takiej sauny. Bardziej opłacalne okazuje się być korzystanie z sauny infrared. Ciepło przenoszone jest w saunie na podczerwień poprzez promieniowanie podczerwone. Promieniowanie to bezpośrednio oddziałuje na skórę człowieka, który znajduje się w saunie.

Nie dochodzi więc do wcześniejszego nagrzewania powietrza. Temperatura w saunie infrared nie jest bardzo wysoka i wynosi zazwyczaj od 35 stopni do 65 stopni Celsjusza. Poziom komfortu w takiej saunie jest bardzo wysoki. Nie trzeba modernizować pomieszczeń przed montażem sauny na podczerwień.