You are currently viewing Skuteczna terapia uzależnień

Skuteczna terapia uzależnień

Znamy wiele rodzajów uzależnień, a wszystkie łączy fakt, że bez specjalistycznej pomocy, bardzo trudno się od nich uwolnić. Nie inaczej jest z uzależnieniem od hazardu, które dotyka ludzi bez względu na płeć, wiek, czy status społeczny. 

Małopolscy terapeuci leczą z uzależnień od hazardu

terapia uzależnień od hazardu małopolskaŻeby leczenie było skuteczne jest konieczne dobranie odpowiedniej terapii. A do tego potrzeba nie tylko wiedzy, ale również wieloletniego doświadczenia w leczeniu osób uzależnionych. Bowiem wykwalifikowani i posiadający doświadczenie terapeuci, mają znacznie szerszy horyzont i dokładniejsze spojrzenie na problem. W przypadku terapii uzależnień od hazardu jest to szczególnie ważne. Bowiem to wyjątkowo podstępny nałóg, którego nie widać na pierwszy rzut oka, w przeciwieństwie do na przykład uzależnienia od alkoholu, czy narkotyków. Osoby uzależnione od hazardu często tracą dorobek swojego życia, a wraz z nim miłość rodziny, czy też społeczny status. A trzeba wiedzieć, że hazardowy nałóg dotyka również ludzi bardzo zamożnych, których nigdy byśmy o to nie posądzali. Jeżeli zainteresowała nas terapia uzależnień od hazardu Małopolska jest regionem, w którym znajdziemy rzetelnych i cenionych specjalistów, którzy nam pomogą. Przyjmują oni zarówno w swoich prywatnych gabinetach, jak i placówkach, w których możliwe jest skorzystanie z terapii w ramach NFZ. Uwolnienie się od hazardu to dla niektórych kwestia kilku tygodni, a dla innych, nawet kilka lat. Wszystko zależne jest od stopnia pogrążenia w nałogu. 

Znalezienie dobrego specjalisty z zakresu leczenia uzależnień od hazardu, nie jest trudne. Bowiem w Małopolsce, głównie w Krakowie, mamy wielu cenionych terapeutów, dla których praca z osobami uzależnionymi to nie tylko społeczna misja, ale i pasja.