You are currently viewing Skuteczne leczenie i odtrucie alkoholowe w Warszawie

Skuteczne leczenie i odtrucie alkoholowe w Warszawie

 

Nadmierne i niekontrolowane spożycie alkoholu prowadzi do uzależnienia i choroby alkoholowej. Osoby uzależnione rujnują własne życie prywatne i zawodowe, wpadają w stan upojenia alkoholowego i nie kontrolują swoich działań i postępowania. Podatność na uzależnienie alkoholowe ma podłoże genetyczne, a także psychosomatyczne. Nieradzenie sobie z problemami oraz ciężkie przeżycia wzmagają ryzyko uzależnienia bez względu na wykształcenie, majętność oraz wiek.

Skuteczny detoks przy zatruciu alkoholowym

odtrucie alkoholowe warszawaChęć podjęcia leczenia jest pierwszym etapem wychodzenia z nałogu. Większość osób uzależnionych od alkoholu, które posiadają odpowiednią motywacją w początkowych fazach mają problem z utrzymaniem samokontroli. Dlatego jednym z pierwszych etapów jest detoks alkoholowy przeprowadzany w warunkach zamkniętych. Skuteczne odtrucie alkoholowe Warszawa w wielu ośrodkach i placówkach leczenia uzależnień przeprowadza pod okiem lekarzy kontrolujących stan zdrowia fizycznego i psychicznego pacjenta. Detoks jest działaniem przerywającym tak zwane ciąg alkoholowy i polega na usunięciu toksyn oraz dostarczenie organizmowi niezbędnych substancji potrzebnych do właściwego funkcjonowania. Wspomagany jest lekami farmakologicznymi, które niwelują szereg objawów niepożądanych związanych z odstawieniem alkoholu. Do głównych objawów zespołu abstynencyjnego należą przede wszystkim drgawki, obniżenie nastroju, kłopoty ze snem i stany lękowe, a w zaawansowanych chorobach omamy i przewidzenia. Farmakologiczne środki pomagają uporać się choremu ze skutkami fizycznymi i psychicznymi związanymi z detoksem, a także pozwalają świadomie przejść w kolejne etapy leczenia nałogu. Po osiągnięciu stabilizacji następuje terapia polegająca na indywidualnych i grupowych spotkaniach ze specjalistami i osobami współuzależnionymi.

Skuteczność leczenia zależy od motywacji oraz samokontroli chorego, a także zespołu prowadzącego terapię oraz osób najbliższych choremu. Warszawskie ośrodki zapewniają komfortowe, bezpieczne i dyskretne warunki sprzyjające procesowi terapii i wychodzenia z nałogu. Detoksykacja pod okiem lekarzy przebiega sprawnie i daje duże szanse na wyjście z nałogu i uzależnienia oraz przeprowadzenia wiadomej i skutecznej terapii.