You are currently viewing Słupki umożliwiają odgrodzenie jezdni od ścieżki rowerowej

Słupki umożliwiają odgrodzenie jezdni od ścieżki rowerowej

Bezpieczeństwo uczestników ruchu jest jedną z najważniejszych kwestii, która musi być poruszona przez projektantów oraz inwestorów. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy na terenie miast panuje coraz większe natężenie ruchu spowodowane wzrostem ilości samochodów przemieszczających się drogami publicznymi. To właśnie w mieście zachodzi konieczność stosowania nowoczesnych rozwiązań, które mają zachęcić ludzi do przesiadania się na bardziej ekologiczne środki transportu.

Stosowanie słupków zwiększa bezpieczeństwo uczestników ruchu

słupek u 12cPrzykładem może być chociażby rower. Wymaga to jednak przygotowania odpowiedniej infrastruktury w postaci ścieżek rowerowych, które umożliwią łatwe i bezpieczne dojechanie do punktu docelowego. W tym celu stosowane są między innymi zabezpieczenia takie jak słupek u 12c, które są instalowane w celu niedopuszczenia wjazdu pojazdów na chodniki czy ścieżki. Zabezpiecza on rowerzystów oraz jednocześnie informuje kierowców o zagrożeniu i konieczności zachowania szczególnej ostrożności. Słupek ten wymaga zabetonowania w miejscu jego instalacji. Wykonany jest z rury stalowej, która jest ocynkowana ogniowo oraz lakierowana proszkowo. Malowany jest na kolor biały, a następnie oklejany folią odblaskową. Jak widać stosowanie odpowiednich zabezpieczeń możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu.

Odgrodzenie drogi od ścieżki rowerowej za pomocą słupków u 12c zapewnia bezpieczeństwo rowerzystom oraz pieszym, którzy przemieszczają się po chodniku zlokalizowanym w pobliżu ścieżki. Słupki powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty, które zapewniają ich najwyższą jakość oraz zgodność z przyjętymi kryteriami. W ten sposób możliwe jest zapewnienie takich samych standardów na różnych obszarach i lokalizacjach. Niektóre standardy mają zasięg krajowy inne zaś międzynarodowy.