You are currently viewing Spacer po pięknie zaprojektowanych ogrodach

Spacer po pięknie zaprojektowanych ogrodach

  • Post author:
  • Post category:Hobby

Mieszkam za zagranicą. Przyjechałem na wakacje do rodziny. Kraków to miasto, do którego mam duży sentyment. Kojarzy mi się z dzieciństwem, dziadkami.

Zwiedzanie zaprojektowanych ogrodów z przewodnikiem

projektowanie ogrodówRodzice zawsze długo pracowali i to z nimi spędziłem dużo czasu. Chętnie wspominam te chwile. Poodwiedzałem rodzinę i znajomych. Długo mnie nie było. Kraków bardzo się zmienił. Wszystko wyładniało. Miasto bardzo się rozwinęło, zrobiło się nowoczesne. Znajomy zaprosił na pogaduchy. Mieliśmy zwiedzać ogrody pod Krakowem. Na początku nie byłem przekonany czy chcę zwiedzać to miejsce. Ne sądziłem, że taka wycieczka może być interesująca dla mnie. Jakoś nigdy projektowanie ogrodów w Krakowie nie było moją pasją. Szczególnie się tym nie interesowałem. Usługi ogrodnicze również wydawały mi się nudną pracą. Dłubanie w ziemi, sadzenie roślin od zawsze uważałem że to nie jest dla mnie. Kiedyś babcia pokazywała mi różne rośliny. Mówiła jak trzeba o nie dbać. Co robić żeby trawa była piękna, nie było w niej chwastów. Ja wolałem jednak piłkę i jazdę na rowerze. Kolega mnie namawiał więc dałem się skusić. Ogrody były niedaleko i po zwiedzaniu mieliśmy pojechać na basen. Zwiedzaliśmy ogrody z przewodnikiem. Opowiadał nam jak ogród powstał. Jakie usługi ogrodnicze zostały przeprowadzone. Przewodnik opowiadał interesująco. Było sporo ciekawych anegdot nie zauważyłem nawet kiedy jego opowiadania bardzo mnie wciągnęły. Najbardziej chyba wrażenie na mnie zrobiło zakładanie ogrodów przeprowadzane przez dzieci z domu dziecka. Ogród ten zrobił na mnie największe wrażenie. Był kolorowy i bardzo kreatywny.

Widać było że dzieciaki bardzo się napracowali. Podobno cały czas chętnie tu przyjeżdżają i dalej kontynuują usługi ogrodnicze. Nie sądziłem, ze takie młode dzieciaki mogą mieć taką wiedzę i tak duży zapał.