You are currently viewing Śpiworki dla niemowlaków

Śpiworki dla niemowlaków

  • Post author:
  • Post category:Dziecko

Każda mama wie, ile rzeczy trzeba kupić dla małego dziecka. W wyprawce dla niemowlaka nie może zabraknąć łóżeczka, wózka, ubranek i kocyków. Kiedy na polu robi się zimno, to konieczne jeszcze będą śpiworki, lub kombinezony.

Jak wyglądają śpiworki dla niemowląt?

śpiworek dla niemowlakaNiemowlaki nie mają jeszcze unormowanej ciepłoty ciała, dlatego dużo szybciej marzną, lub się przegrzewają niż dorośli ludzie. Idąc na spacer, trzeba pamiętać, że maluch zawsze powinien mieć na sobie o jedną warstwę więcej niż dorosły. Szczególnie duże znacznie to ma w okresie jesieni i zimy, kiedy łatwo może się przeziębić. Na ten czas dobrze jest zakupić śpiworek dla niemowlaka, który będzie go chronił przed wychłodzeniem. Dostępne są modele dla dzieci jeżdżących jeszcze w wózku głębokim i spacerówce. Mogą one mieć długie rękawy, lub też być na ramiączkach, ponieważ takie śpiworki się stosuje w domu, zamiast kołderki, czy kocyka. Małe dzieci często się rozkopują w nocy i w konsekwencji śpią odkryte, a kiedy wkładamy niemowlę do śpiworka, to zawsze będzie przykryte. Posiadają one zamki błyskawiczne, dzięki którym zapinamy malucha niemalże pod samą szyję. W modelach zimowych, które zakładamy dzieciom idąc na spacer, niemowlaki mają schowane nóżki i mogą nimi swobodnie ruszać. Natomiast rękawy mają specjalne zakładki na paluszki, które uniemożliwiają im wyjmowanie dłoni na mróz. Mogą też mieć kaptur, który osłoni głowę dziecka przed wiatrem i chłodem. Uszyte są z ocieplanego materiału, który dodatkowo jest nieprzemakalny.

Śpiworki są nieodzownym elementem ubioru niemowlaka w zimowe spacery. Dostępne są w rozmiarach od pięćdziesiąt sześć do nawet osiemdziesiąt cztery. Kupimy je w każdym sklepie z odzieżą dla dzieci, ale najtańsze modele znajdziemy w sklepach internetowych.