You are currently viewing Sposób na dobrze działającą skrzynię

Sposób na dobrze działającą skrzynię

Każdy samochód jest wyposażony w skrzynię biegów. Niezależnie czy jest ona manualna czy automatyczna to i tak musi być. Skrzynia biegów składa się w stu procentach z ruchomych części, nie licząc oczywiście jej obudowy. W jej wnętrzu występuje tarcie pomiędzy poszczególnymi elementami, aby wydłużyć jej żywotność, wystarczy zmniejszyć siłę tarcia do odpowiedniego stopnia.

Co zrobić, aby skrzynia działała dłużej?

regenerator skrzyni biegówOdpowiedz na to pytanie, właściwie nasuwa się sama, a mianowicie wystarczy używać jej w odpowiedni sposób i odpowiednio często wymieniać znajdujący się w niej olej. Takie działania na pewno pomogą skrzyni zmiany biegów w naszym samochodzie, ale mogą okazać się niewystarczające. Właśnie dlatego warto do oleju dolać regenerator skrzyni biegów. Jest to preparat, za którego sprawą wewnątrz skrzyni na wszystkich jej elementach powstaje specjalna powłoka zmniejszająca siłę tarcia oraz wypełniająca wszystkie już powstałe ubytki w częściach składowych skrzyni biegów. Dzięki temu łożyska i tryby nie ścierają się tak mocno podczas użytkowania, jak robiły to wcześniej, skrzynia pracuje dużo ciszej, równiej, a wszystkie biegi lekko wskakują. Stosowanie takiego regeneratora pozwala na przejechanie o trzydzieści procent więcej kilometrów na jednej skrzyni bez jej remontu, który w większości przypadków nie kosztuje mniej niż osiemset złotych. Regenerator wystarczy dolać do oleju w skrzyni przy jego wymianie, a on sam już załatwi resztę sprawy.

Stosowanie takiego preparatu powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na etykietce butelki z preparatem lub dołączonej do opakowania ulotki informacyjnej. Regenerator w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko pojawienia się awarii, co skutkuje dużo rzadszymi wizytami w zakładach mechanicznych, dzięki temu możemy zaoszczędzić dość sporo gotówki.