You are currently viewing Sposoby badania nietolerancji pokarmowej

Sposoby badania nietolerancji pokarmowej

 

Specjaliści twierdzą, że coraz więcej z nas cierpi na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. W przeciwieństwie do alergii, mając nietolerancję na jakiś składnik pokarmowy, skutków ubocznych nie doznajemy natychmiastowo, lecz mogą być one znacznie opóźnione w czasie. Dlatego badania nietolerancji pokarmowej są jedynym sposobem, by mieć pewność czego jeść nie możemy.

Zalety badań nietolerancji pokarmowej

badania nietolerancji pokarmowejBiorąc pod uwagę, że liczba osób nietolerancją wciąż rośnie, warto zastanowić się czy nie mamy objawy, które świadczyłyby o tym, że możemy takową nietolerancję mieć. Najczęstszymi objawami są: trądzik, bóle głowy, wzdęcia, ciągłe zmęczenie, nadciśnienie czy choroby dróg oddechowych. Jeśli posiadamy przynajmniej kilka z tych objawów, zwłaszcza jeśli nie znamy przyczyn ich występowania, powinniśmy wykonać badania nietolerancji pokarmowej, by przekonać się czy to właśnie nie jest powodem. Po zdecydowaniu się na badania należy udać się do odpowiedniej kliniki. Z niektórymi z nich możemy umówić się online, by wykonać badania we własnym domu. W jaki sposób przeprowadza się takie badanie? Potrzebne są oczywiście testy z krwi, które wskażą obecność przeciwciał. Wystarczy niewielka ilość krwi, by przekonać się czego jeść nie powinniśmy. Wyeliminowanie z diety składników, z których trawieniem nasz organizm sobie nie radzi, może, po pierwsze, poprawić nasze samopoczucie, i po drugie, zapobiec przed rozwojem niektórych ciężkich chorób, takich jak miażdżyca czy zespół jelita drażliwego. Badanie pomoże nam nie tylko zdiagnozować problem ale i ustalić jego skalę.

Wiele osób wciąż nie przykuwa zbyt duże wagi do jedzenia i nieprawidłowe żywienie wiążą głównie z przybieraniem na wadze. Jednak wszelkie wyżej wspomniane objawy nietolerancji mogą być dużo poważniejsze, niż sama nadwaga, dlatego tak ważne są badania nietolerancji pokarmowej, by móc zapobiegać wielu chorobom.