You are currently viewing Sprawne zakładanie spółek we Wrocławiu

Sprawne zakładanie spółek we Wrocławiu

Każdego dnia powstaje jakaś nowa firma. Być może wynika to z faktu, że procedury zostały znacznie ułatwione i właściwie już w ciągu jednego dnia możemy załatwić większość formalność. Dotyczy to jednak jedynie tych firm, które nie będą działały w formie spółki. Tutaj potrzeba nieco więcej czasu, ale nie jest on wcale najważniejszym wyznacznikiem w takiej sytuacji.

Kiedy warto założyć spółkę?

zakładanie spółek wrocławBardzo wiele osób prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Część z nich istnieje od wielu lat i świetnie sobie radzi, inne zostają szybko zamknięte, a pozostałe przekształcają się w spółki. Bardzo często rozpoznać to możemy najczęściej po specjalnym wpisie zaraz za nazwą firmy. Zdecydowana większość spółek to te, które funkcjonują z ograniczoną odpowiedzialnością. Poza nimi wyróżnić może także spółki jawne, cywilne, komandytowe i partnerskie. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak te, które są z o.o. Zakładanie spółek Wrocław może przebiegać bardzo szybko, ale trzeba spełnić kilka ważnych wymagań. Przede wszystkim trzeba spisać przed notariuszem specjalną umowę, którą muszą podpisać wszyscy członkowie spółki. Określa ona charakter, obszar działań i podział środków, którymi spółka będzie dysponować. Warto mieć wspólnika, ponieważ na początek trzeba będzie posiadać tak zwany kapitał zakładowy, który wynosi minimum pięć tysięcy złotych. Maksymalna kwota nie jest określona. Należy także uzyskać wpis do KRS. W ciągu sześciu miesięcy musimy znaleźć lokal i założyć konto firmowe. Możemy to zrobić dużo szybciej, ale ważne jest to, aby nie przekroczyć tego terminu.

Jeśli ktoś się zastanawiał nad tym, czy warto przekształcić swoją działalność w spółkę, to może mieć pewność, że warto. Trzeba pamiętać jedynie o tym, aby znaleźć uczciwego partnera biznesowego. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością chroni prywatny majątek swoich założycieli w przypadku jakich problemów finansowych. Z pewnością dlatego tak wiele osób decyduje się na jej założenie.