You are currently viewing Terapeutyczne działanie klinów ortopedycznych pod nogi

Terapeutyczne działanie klinów ortopedycznych pod nogi

Na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów o działaniu prozdrowotnym i rehabilitacyjnym. Liczne sklepy medyczne prowadzą sprzedaż artykułów umożliwiających szybką i sprawną rehabilitację po urazach i kontuzjach, a także akcesoria oraz piłki i maty do ćwiczeń, które pomagają utrzymać aktywną kondycję i komfortowy poziom ćwiczeń. Wśród wielu artykułów znajdują się przede wszystkim produkty do rehabilitacji kończyn górnych i dolnych, poduszki i kliny, a także produkty do masażu.

Akcesoria ortopedyczne na zmęczone nogi

ortopedyczny klin pod nogęZdrowy i leczniczy sen zapewniają specjalnie wyprofilowane poduszki i kliny do spania, które odciążają kręgosłup i pomagają utrzymać go w naturalnej pozycji, dbając o prawidłową sylwetkę i niwelując ewentualny ból. Leczniczy i ortopedyczny klin pod nogę działa na wielu płaszczyznach, dając gwarancję odpoczynku i zdrowego oraz spokojnego snu. Przynosi ukojenie w bólach kręgosłupa oraz kończyn dolnych, zmniejsza napięcie mięśni oraz likwiduje przeciążenia. Wpływa również na prawidłowe krążenie, a optymalne uniesienie kończyny eliminuje ucisk nóg i efektywnie je odciąża. Zmniejsza też napięcie mięśni, daje podparcie zmęczonym i obolałym nogom, które utrzymane w lekko uniesionej pozycji są mniej narażone na dolegliwości bólowe. Najczęściej kliny wykonywane są z wysokogatunkowych pianek termoelastycznych lub innych tworzyw. Dopasowują się do anatomicznych kształtów ciała. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów poduszka nie uciska na ciało i gwarantuje pełen komfort użytkowania. Najczęściej poduszki stosowane są w terapiach pourazowych, w przypadku żylaków kończyn dolnych, w bólach i obrzękach nóg, w zaburzeniu krążenia oraz przy uczuciu ciężkich nóg.

Z dobroczynnych właściwości klinów ortopedycznych często korzystają kobiety w ciąży lub osoby potrzebujące intensywnego relaksu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli poduszek i klinów ortopedycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów. Ceny uzależnione są od materiału z jakiego są wykonane a także marki.