You are currently viewing Uczenie języków w firmach

Uczenie języków w firmach

Gdy przejrzymy sobie oferty pracy od razu możemy zauważyć, że na wielu stanowiskach wymaga się znajomości języków. Czasem jednak firmy rezygnują z takich wymogów i zatrudniają osoby, które znają się na swoim fachu. O naukę języka natomiast dbają same.

Kursy językowy dla pracowników

kursy językowe dla firmJak to wszystko wygląda w praktyce? Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, że nie wszyscy dobrze posługują się językami. Szczególnie językiem angielskim, który stał się niejako językiem międzynarodowym. Nie rezygnują jednak z zatrudniania pracowników, którzy nie operują żadnym językiem lub znają go tylko na podstawowym poziomie. Inwestują w profesjonalną kadrę i organizują kursy językowe dla firm. Pracownicy mają zatem cyklicznie lekcje jakiegoś wybranego języka. Przykładowo raz lub też dwa razy w tygodniu. Jeśli firma jest mała, to wszyscy pracownicy mają taki kurs w jednym terminie i o tej samej godzinie. Jeśli jednak jest duża, to pracowników dzieli się na grupy. Wówczas wszyscy mają okazję pójść na kurs, a firma nie traci ciągłości swojej pracy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla firmy, jak i dla pracownika. Pracownik bowiem może skorzystać z kursu, który czasem jest bardzo kosztowny. Poza tym nie poświęca na to swojego wolnego czasu, ponieważ kurs odbywa się w trakcie pracy. Natomiast pracodawca ma pewność, że jego pracownicy wciąż poszerzają swoje umiejętności językowe. Ma również powiększające się grono osób, które posługują się językiem, co bardzo przydaje się w firmach.

Takie kursy językowe są bardzo potrzebne wielu osobom. Niektórzy wykwalifikowani pracownicy czasem nie aplikują na jakieś stanowisko, ponieważ nie znają języka. Dlatego pracodawcy szukają przede wszystkim profesjonalistów w jakiejś dziedzinie, a o język dbają sami.