You are currently viewing Uniwersalne rusztowania z aluminium

Uniwersalne rusztowania z aluminium

Branża budowlana zyskała bardzo duże wsparcie do wykonywania prac na wysokości w postaci nowoczesnych rusztowań aluminiowych. Ciężkie i mało funkcjonalne rusztowania stalowe odchodzą w zapomnienie. Cieszy to tym bardziej, że nie było to rozwiązanie bezpieczne dla pracowników gdyż poziom zabezpieczeń był bardzo niski.

Funkcjonalne i bezpieczne rusztowanie aluminiowe

aluminiowe rusztowania jezdnePrzepisy dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa pracy znajdują swoje odzwierciedlenie w narzędziach pracy. Dobitnym przykładem są rusztowania aluminiowe wolnostojące lub jezdne, które aby zostały dopuszczone do użytkowania muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy europejskie w zakresie bezpieczeństwa i użytkowania. Dlatego też producenci przykładają szczególną dbałość o dobór materiałów oraz o sam projekt rusztowania. Współczesne aluminiowe rusztowania jezdne występują w bardzo szerokim zakresie modeli od prostych do użytku wewnętrznego do złożonych, wysokich wież jezdnych oraz rusztowań segmentowych na kołach. Cechą wiodącą wszystkich rusztowań jezdnych jest ich modułowa konstrukcja z profili i rur aluminiowych dająca się składać i rozkładać w bardzo szybki sposób bez użycia połączeń śrubowych. Przestrzeń roboczą stanowi podest wykonany ze specjalnej płyty pokrytej wodoodpornym i antypoślizgowym laminatem. Konstrukcję wież jezdnych można dowolnie wzbogacić o dodatkowe kładki, schody i konsole zwiększające powierzchnię podestu roboczego. Rusztowania aluminiowe występują w wersjach szerokich i wąskich. Stabilność konstrukcji zapewniają tzw. stężenia spinające pionowe elementy.

Wytrzymałość na oddziaływanie zmiennych warunków środowiska oraz brak zjawiska utleniania rusztowania zawdzięczają właściwościom aluminium, z którego są wykonane. Dodatkowo producenci zadbali o to by wyeliminować brudzące właściwości aluminium poprzez jego anodowanie. Dla uzyskania pełnego obrazu oferty producentów warto odwiedzić ich strony internetowe.