You are currently viewing W jaki sposób zostałam producentem opakowań

W jaki sposób zostałam producentem opakowań

Od zawsze marzyłam o założeniu własnej firmy. Uwielbiałam projektować i pakować prezenty dla członków mojej dużej rodziny, więc postanowiłam, że w tym kierunku pójdę. Musiałam na początku załatwić wszystkie formalności i nająć odpowiedni lokal do prowadzenia własnego biznesu.

Jak produkuję piękne opakowania prezentowe?

producent opakowańPrezenty są tym, co każdy z nas uwielbia otrzymywać. Wiedziałam też, że znajdę klientów nie tylko w  formie indywidualnej. Wiele firm w moim mieście potrzebowało dobrego, lokalnego producenta. Taki sprawdzony producent opakowań może popisać się swoją kreatywnością. W głowie miałam bardzo wiele projektów pudełek i torebek, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym ludziom. Wiedziałam, że im większa różnorodność, tym większa ilość zadowolonych klientów. Założyłam też stronę na portalu społecznościowym, by stale wrzucać swoje pomysły i nowości. Miałam szerokie grono odbiorców, zwłaszcza wśród kwiaciarni i sklepów z odzieżą. Nawiązałam też kontakty biznesowe z jubilerem, bo dobry producent opakowań może tam dobrze zarobić.  Stworzyłam linię oryginalnych pudełek do kolczyków, a także specjalne opakowanie prezentowe na rocznice małżeństw. Nie bałam się eksperymentować z kolorami i różnymi formami. Wiedziałam, że dobre opakowanie przyciąga uwagę, ale nie musi być wyłącznie kartonikiem. Wkładam w swoją pracę całe serce, by zawsze tworzyć rzeczy niepowtarzalne i dostosowane do danego segmentu odbiorców.

Bardzo ważne jest też, by cena zachęcała do nawiązania dłuższej współpracy. Po krótkim czasie funkcjonowania biznesu musiałam zatrudnić dodatkowe ręce do pracy. Miałam bardzo dużo zleceń. Jestem szczęśliwa, że mogę zarabiać na tym, co kocham robić. Moje projekty zyskały dużą grupę sympatyków. Jestem też dobrym i wyrozumiałym szefem.