You are currently viewing Wciągarka łańcuchowa podstawowy zakup do warsztatu samochodowego

Wciągarka łańcuchowa podstawowy zakup do warsztatu samochodowego

Własny warsztat samochodowy, był od zawsze moim marzeniem. Lata, przepracowane jako mechanik w różnych serwisach, setki naprawionych samochodów i wielu zadowolonych klientów, musiało w końcu zaowocować własną firmą. Ten czas, właśnie nadszedł, nie przypuszczałem jednak, że z otwarciem warsztatu, wiąże się tyle nieprzewidzianych spraw.

Kupić dobrą wciągarkę to nie lada wyczyn

Wciągarki łańcuchoweOgrom proponowanych narzędzi i urządzeń serwisowych, może przyprawić o zawrót głowy. Pracując jako mechanik, nie zwracałem uwagi na producentów narzędzi, po prostu z nich korzystałem. Okazało się, że przy ograniczonym budżecie, zwracamy uwagę na wszystko, jakość wykonania, cena, gwarancje i najważniejsze, dostęp do części zamiennych. Gdy w końcu, uporałem się z zakupem podstawowych narzędzi i urządzeń, takich jak np. wózek z kompletem kluczy, lub niezbędne elektronarzędzia. Pozostało najważniejsze i najdroższe, urządzenie do spawania i podnośniki. Z tym jednak uporałem się w miarę szybko, ze względu na posiadane doświadczenie, z wcześniejszych prac w warsztacie. Wybrałem te, które miały najdłuższy okres gwarancyjny, sprawdzoną markę i dobry serwis. Oczywiście, nie wspomniałem jeszcze o przygotowaniach związanych z samym lokalem. Wylanie specjalnego podłoża, ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja, zajęła mnóstwo czasu i środków. Gdy wydawało się, że już wszystko jest załatwione, zdałem sobie sprawę, że nie mam żadnej wciągarki. Wciągarki łańcuchowe, choć nie są kosztowne jednak odpowiedni ich wybór, był dla mnie bardzo ważny, w końcu to na nich miały wisieć cenne silniki klientów. Na tym punkcie, byłem bardzo czuły. Zaczęły się poszukiwania, które paradoksalnie trwały dłużej niż zakup o wiele droższych urządzeń.

W końcu jednak udało się zamknąć listę zakupów. Muszę przyznać, że być mechanikiem w warsztacie a prowadzić własny warsztat to wielka różnica. Marzenie, choć wymagało wiele środków i czasu – spełniło się. Nauczyłem się, że nie należy oszczędzać kosztem jakości ale poświęcić jak najwięcej czasu, na sprawdzenie wszystkich ważnych informacji, dotyczących zakupów.