You are currently viewing Wiarygodne pomiary twardościomierzem

Wiarygodne pomiary twardościomierzem

 

Niezależnie od ośrodka badawczego utrzymanie sprzętu pomiarowego w odpowiedniej kondycji jest podstawowym aspektem jego funkcjonowania. Laboratoria badawcze wykonują pomiary dla różnych instytucji, w tym również rządowych czy przedsiębiorstw. W takim wypadku nie ma miejsca na pomyłki, a prowadzane badania muszą być w pełni wiarygodne.

Kompleksowa usługa wzorcowania

kompleksowe wzorcowanie twardościomierzaJedną z podstawowych wytycznych co do wykonania pomiaru jest używanie sprzętu, który jest odpowiednio wzorcowany oraz kalibrowany. Wszystkie te czynności są wykonywane podczas okresowych przeglądów. Szczególnie jeśli chodzi o maszyny do pomiaru parametrów wielkości fizycznych z pogranicza mechaniki jest to szczególnie ważne. Jednym z takich urządzeń jest twardościomierz. Sprzęt ten musi być odpowiednio wzorcowany w celu zachowania prawidłowych warunków pomiaru. W związku z tym laboratoria badawcze bardzo często poszukują firm, które oferują kompleksowe wzorcowanie twardościomierza. W takim przypadku usługa powinna obejmować odbiór sprzętu z miejsca, w którym pracuje na co dzień, wzorcowanie, kalibrowanie a następnie montaż urządzenia w miejscu, z którego zostało ono zabrane. Ponadto firmy zajmujące się wzorcowaniem twardościomierzy z reguły oferują rabaty na wykonanie kolejnych usług co sprawia, że niektóre laboratoria są ich stałymi klientami. Usługi takie jak wzorcowanie są bardzo specjalistyczne, w związku z tym na rynku jest niewiele firm, które je wykonują.

Dzięki prawidłowo konserwowanym urządzeniom pomiarowym, ośrodek badawczy może świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Skutkuje to wzrostem ilości zleceń oraz renomy zakładu. Jest to sytuacja bardzo pożądana, szczególnie w branży, która ze względu na swoją charakterystykę ma ograniczone możliwości reklamy oraz dotarcia do szerszego grona odbiorców.