You are currently viewing Wybieramy najlepsze oświetlenie LED

Wybieramy najlepsze oświetlenie LED

  • Post author:
  • Post category:Przemysł

Wdrażanie nowych, energooszczędnych rozwiązań w zakresie systemu oświetleniowego ma istotny wpływ na zoptymalizowanie zużycia prądu nie tylko w naszych domach, ale również w miejscach pracy takich jak biura czy hale przemysłowe. By zapewnić sobie gwarancję korzystania z wydajnej, ekologicznej instalacji oświetleniowej coraz częściej decydujemy się na inwestycję w oświetlenie z zastosowaniem technologii LED, która systematycznie wypiera tradycyjne żarówki wolframowe.

Czym kierować się wybierając żarówki LED?

hermetyczne oświetlenie przemysłowe ledGłównym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania żarówek do oświetlenia ledowego jest przede wszystkim ilość produkowanych lumenów, ponieważ to ona świadczy o wydajności całego systemu oświetlenia. Przykładowo, żarówki o mocy 5W mogą wyprodukować około 400 lumenów, a inne przy tej samej mocy wyprodukują ich tylko 200. Aby zapewnić sobie wysoką jakość źródła światła chcąc efektywnie zastąpić klasyczną żarówkę wolframową o mocy 100W powinniśmy szukać żarówek ledowych mogących wyprodukować od 1300 do około 1500 lumentów. Kolejną istotną kwestią jest wybór barwy światła, tożsamy z ustawianiem np. poziomu balansu bieli w aparatach fotograficznych- im wyższa wartość Kelvinów- tym zimniejsze światło. Wybierając odpowiednie żarówki zwróćmy również uwagę na typ diod, jakie zostały zastosowane w naszym ledzie. Atutem systemu jakim jest hermetyczne oświetlenie przemysłowe LED pozwala na średnie obniżenie kosztów zużycia energii do blisko 50% względem żarówek wolframowych.

Wdrożenie na rynek technologii LED pozwoliło na zaprojektowanie wydajnych instalacji oświetlenia, dzięki którym nawet praca w trudnych warunkach nie będzie stanowić problemu. Dzięki zaawansowanej technologii chłodzenia możemy swobodnie zamontować żarówkę np. w warunkach chłodniczych, a wysoka klasa szczelności zapewnia komfort w trakcie prac związanych z inwentaryzacją i sprzątaniem pomieszczeń przemysłowych.