You are currently viewing Wybieramy stelaż do wanienki dla dziecka

Wybieramy stelaż do wanienki dla dziecka

Pierwsza kąpiel noworodka to dla młodych rodziców nie lada wyzwanie. Wiadomo, że doświadczenie zdobędziemy dopiero w praktyce, warto jednak zawczasu przemyśleć jakie akcesoria mogą być przydatne, aby zarówno mama jak i dziecko byli zadowoleni.

Stelaże do dziecięcych wanienek – czy warto?

stelaż do wanienki dziecięcejWielu rodziców kompletując wyprawkę dla swojej pierwszej pociechy zastanawia się czy kupić wanienkę ze stelażem. Opinie na ten temat są podzielone. Część osób twierdzi, że jest to zbędny wydatek, ponieważ wanienkę można zwyczajnie postawić na podłodze, komodzie czy na stole lub po prostu włożyć do dużej wanny. Zwolennicy wanienek ze stojakiem podkreślają jednak ogromną wygodę takiego rozwiązania. Przede wszystkim nie trzeba się schylać i niepotrzebnie obciążać kręgosłupa. Czy warto więc kupić stelaż do wanienki dziecięcej? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Powinniśmy przede wszystkim zastanowić się gdzie będziemy kąpać malucha, czy mamy odpowiednio dużo miejsca i czy będzie nam wygodnie. Zaletą stelaży jest to, że po złożeniu nie zajmują one wcale dużo miejsca, można je przenosić i zorganizować kąpiel w dowolnym pomieszczeniu. Ponieważ rodzic nie musi się schylać ani tkwić w niewygodnej dla siebie pozycji, dziecko które lubi się pluskać może spędzić w wodzie znacznie więcej czasu. Taki stojak to koszt ok. 50 – 100 zł. Można go kupić od razu w zestawie z wanienką lub dokupić oddzielnie. Jeśli chcemy oszczędzić z powodzeniem można poszukać używanego stelaża pasującego do naszej wanienki na lokalnych portalach dla mam.

Stelaż do wanienki być może nie jest najważniejszym elementem wyprawki dla maluszka i można z powodzeniem poradzić sobie bez niego, jednak niewątpliwie ułatwia on kąpiel. Nie jest to duży wydatek wiec warto w niego zainwestować choćby dla własnej wygody.