You are currently viewing Wybór odpowiednich wieńców oraz kwiatów na pogrzeb

Wybór odpowiednich wieńców oraz kwiatów na pogrzeb

 

Pogrzeb dotyczy pożegnania osoby zmarłej. Wiąże się z wieloma emocjami, smutkiem i stratą. Musimy jednak pomyśleć także o kwestiach natury formalnej, aby pogrzeb został zorganizowany tak, jak należy. Dobrze byłoby podjąć w tym zakresie współpracę z cenionym zakładem pogrzebowym. Istotny będzie wybór odpowiedniego pomnika, a także zniczy, wieńców oraz kwiatów na pogrzeb.

Czym się kierować przy zakupie wieńców

wieńce i wiązanki pogrzebowe krakówWarto zastanowić się nad tym, czy na pogrzeb kupimy wieniec, czy może wiązankę albo pojedynczy kwiat, jako symbol pożegnania konkretnej osoby. Wieńce zazwyczaj tworzone są z rozmachem. Jest na nich szarfa z napisem, kto je przyniósł. Na wieniec nierzadko składa się kilka osób. Nie są one tanie, ale nie chodzi tu tylko o kwestie natury finansowej. Mogą być kupione wspólnie przez kolegów z pracy albo sąsiadów z bloku. Oczywiście każdy może kupić wieniec także samodzielnie. Inną opcją będzie zakupienie wiązanek. One również będą odpowiednie, by pożegnać bliską osobę. Popularnymi na cmentarzach kwiatami są chryzantemy. Kojarzą nam się z pogrzebem i smutkiem. Kwiaty pojawiają się prawie na każdym pogrzebie. Dobrze jest kupić je w sprawdzonej kwiaciarni. Idealne byłoby zamówić wieńce i wiązanki pogrzebowe Kraków przed pogrzebem i odebrać je w dniu, kiedy będzie się on odbywał. Na cmentarzu nie brakuje także zniczy. Kwiaty i znicze są obecne na grobach zdecydowanie nie tyko w dniu Święta Zmarłych, ale także podczas pogrzebu. Odwiedzając groby bliskich również możemy przynieść kwiaty lub znicz.

Wybór wiązanki lub wieńca na pogrzeb warto przemyśleć. Możemy przynieść też pojedynczy kwiat, który kojarzy się właśnie z pogrzebem. Pamiętajmy o tym, aby okazać wyrazy współczucia najbliższej rodzinie zmarłej osoby. Jeśli zmarły jest bliską nam osobą, nie powinno nas zabraknąć na pogrzebie. Mowa jest tutaj zarówno o obecności w Kościele, jak i o obecności na cmentarzu.