You are currently viewing Wykładziny – czym jest czyścić?

Wykładziny – czym jest czyścić?

 

Na naszych podłogach w domach posiadamy najczęściej położone panele podłogowe, dywany lub wykładziny. W przypadku paneli czyszczenie jest procesem dość łatwym. Nie musimy bowiem stosować jakichś specjalnych technik. Panele jednak mają tę wadę, że dość szybko się ścierają i wówczas rozwiązaniem jest jedynie wymiana. Natomiast dywany i wykładziny możemy po prostu poddać czyszczeniu.

Nowoczesne techniki prania wykładzin

pranie wykładzin WrocławSzczególnie w starszych mieszkaniach wiele osób posiada na podłodze wykładzinę. Może ona jednak po kilkunastu latach użytkowania znacznie stracić na walorach estetycznych. Z tego właśnie powodu warto zainteresować się kwestią dotyczącą regenerowania wykładzin oraz po prostu ich czyszczenia. W tym wypadku mamy do dyspozycji dwa rozwiązania. Możemy wykładzinę wyczyścić samodzielnie przy użyciu jakichś środków z marketu lub też możemy takie czyszczenie zlecić specjalistom zajmującym się ciągle takimi rzeczami. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest pranie wykładzin Wrocław jest jednym z miast, w którym bardzo łatwo będziemy mogli znaleźć firmę o której wspomniano wcześniej. Obecnie stosuje się dwie techniki prania wykładzin. Pierwszą z nich jest technika kapsułkowa. Można ją stosować nawet w takich miejscach, w których chcemy już po kilku godzinach korzystać z wykładziny. Ta techniki jest skuteczna i bardzo szybko. Drugim rozwiązaniem jest stosowanie techniki ekstrakcyjnej.

W czyszczeniu ekstrakcyjnym na wykładzinę nakładana jest woda wraz ze specjalnym środkiem piorącym. Chwilę po nałożeniu odkurzacz z bardzo dużą mocą wciąga wodę z powrotem. Powtarzając tę czynność systematycznie będziemy mogli dokładnie wyczyścić wszystkie włókna z naszej wykładziny. Ta metoda stosowana jest również przy praniu dywanów czy też tapicerki.