Wytrzymała koszula flanelowa

Odzież robocza obecnie dostępna jest w niezliczonej ilości odmian i rodzajów, nadających się niemal na każde stanowisko pracy. O dziwo, doświadczeni pracownicy bardzo często preferują niemal tradycyjne koszule flanelowe zamiast nowoczesnego ubioru roboczego, używając ich przez prawie cały rok, niezależnie od warunków w jakich przyszłoby im pracować.

Koszula flanelowa do pracy

koszule flanelowe roboczeMimo wielu różnych rodzajów ubioru, takie koszule ciągle są najpopularniejszym elementem stroju roboczego, i od wielu lat pozostają w użyciu. Jest to głównie zasługa ogromnej wytrzymałości, gdyż koszule flanelowe robocze potrafią znieść niemal każdą, nawet najbardziej intensywną pracę bez widocznych śladów zużycia. Są one zdecydowanie odporne i trudne do zniszczenia, nawet przy pracy z chemikaliami, materiałami budowlanymi czy narzędziami elektrycznymi. Jedna koszula może być używana całymi latami bez przeszkód, a bardzo niska cena pozwala na bezproblemową wymianę na nowy model, w wypadku nadmiernego zużycia. Odporność flanelek idzie również w parze z ich wygodą, gdyż takowe koszule są o wiele wygodniejsze niż sztywne ubrania robocze, wykonane z szorstkiego, nieprzyjemnego w dotyku materiału. Nie ograniczają również ruchu, umożliwiając wykonywanie wszelkich zadań na placu budowy bez ograniczeń. Mogą one być używane przez cały rok, gdyż materiał bardzo dobrze izoluje ciepło i pozwala na pracę nawet w niskich temperaturach bez dodatkowej odzieży wierzchniej.

Materiał używany w owych koszulach również schnie bardzo szybko i nie chłonie wody tak, jak niektóre tkaniny używane w podobnym ubiorze pracowniczym. W wielu przypadkach, takie koszule są używane także zimą, a połączenie ich z porządnymi kurtkami zimowymi umożliwia pracę nawet w najniższych temperaturach bez przeszkód.