You are currently viewing Zabezpieczenia elektroniczne do obiektów magazynowych

Zabezpieczenia elektroniczne do obiektów magazynowych

Nawet najmniejszy obiekt magazynowy był narażony na włamania, gdyż nie brakowało amatorów cudzej własności, chcących szybko wzbogacić się na słabo zabezpieczonych obiektach. Niezależnie czy był to obiekt położony z dala od miasta, czy znajdujący się w samym centrum, zabezpieczenia zwykle były sprawą priorytetową dla każdego właściciela.

Nowoczesne alarmy do obiektów magazynowych

systemy alarmoweMimo iż na większości obiektów zabezpieczenia wyglądały bardzo podobnie, do wyboru było całkiem dużo urządzeń, mogących zostać zastosowanymi na terenie budynku. Nowoczesne systemy alarmowe składały się przede wszystkim z czujników, umieszczonych na drzwiach, i uruchamianych w momencie zakończenia pracy obiektu. Takie czujniki wykrywały jakiekolwiek próby otwarcia zabezpieczonych drzwi i w razie wykrycia takowej, wysyłały natychmiast powiadomienie do obsługującej obiekt stacji monitorowania. W podobny sposób zabezpieczane były również okna, aczkolwiek czujniki na nich umieszczane wykrywały również bardzo silne uderzenia, mogące oznaczać próbę zbicia okna w celu dostania się do wnętrza obiektu. Najprostsze systemy alarmowe obiektu były używane wyłącznie do wysyłania powiadomień oraz włączania bardzo wyraźnego i głośnego alarmu dźwiękowego. Bardziej zaawansowane odmiany, natomiast, mogły być również wyposażane w automatyczne zamki czy rolety antywłamaniowe.

Zamki były blokowane całkowicie w momencie wykrycia nieupoważnionej próby wejścia na teren zabezpieczony, uniemożliwiając jakiekolwiek otwarcie drzwi bez ich wyłączenia, podobnie jak rolety, przesłaniające całą powierzchnię okien. Przydawały się one szczególnie na obiektach o dużej powierzchni, z wieloma możliwościami nieupoważnionego wejścia do wnętrza, aczkolwiek równie dobrze sprawdzały się w niewielkich budynkach.