You are currently viewing Zakup żarówki emitującej promieniowanie UVB

Zakup żarówki emitującej promieniowanie UVB

Wiele ludzi pasjonuje się hodowaniem zwierząt egzotycznych. Coraz większą popularnością cieszą się agamy brodate, które można stosunkowo łatwo oswoić. Zwierzę to pochodzi z terenów suchych, ciepłych sawann oraz stepów. Warto o tym pamiętać, kiedy przygotowuje się w swoim domu miejsce, w którym będzie żyła nasza agama.

Jaką żarówkę wybrać dla agamy?

żarówki uvb dla agamyAby zapewnić odpowiednie miejsce do życia agamie, należy przygotować terrarium, w którym jak najdokładniej odwzorujemy warunki, w jakich naturalnie żyją takie zwierzęta. Przede wszystkim powinno mieć ono odpowiednią wielkość, aby nasz pupil mógł się w nim swobodnie poruszać. Warto również kupić żarówki uvb dla agamy, które zapewniają promieniowanie na optymalnym poziomie dla zwierząt pochodzących między innymi z terenów półpustynnych. Bardzo ważne jest zastosowanie takiego specjalistycznego oświetlenia w tworzonym terrarium, ponieważ emitowane przez nią promieniowanie pozwala na utrzymanie najlepszej kondycji naszego zwierzaka. Pomaga ono bowiem w wytwarzaniu oraz utrzymaniu odpowiedniego poziomu witaminy D3 w organizmie agamy. Odpowiada ona za przyswajanie wapnia, co jest konieczne dla prawidłowego rozwoju organizmu jaszczurek. Dobrze jest również pamiętać o tym, żeby tego rodzaju żarówkę zamontować na odpowiedniej wysokości – jeżeli będzie za wysoko, do agamy nie będzie docierała odpowiednia ilość promieniowania.

Decydując się na hodowlę zwierzęcia egzotycznego, należy jak najwięcej dowiedzieć się o jego naturalnych warunkach życia. Jest to konieczne, aby jak najlepiej móc je odwzorować w swoim domu. Jeżeli decydujemy się na agamę, konieczne jest zakupienie specjalistycznych żarówek, które emitują promieniowanie konieczne do prawidłowego rozwoju takiego zwierzęcia na każdym etapie jego życia.