Zakup żarówki emitującej promieniowanie UVB

Wiele ludzi pasjonuje się hodowaniem zwierząt egzotycznych. Coraz większą popularnością cieszą się agamy brodate, które można stosunkowo łatwo oswoić. Zwierzę to pochodzi z terenów suchych, ciepłych sawann oraz stepów. Warto o tym pamiętać, kiedy przygotowuje się w swoim domu miejsce, w którym będzie żyła nasza agama.

Jaką żarówkę wybrać dla agamy?

żarówki uvb dla agamyAby zapewnić odpowiednie miejsce do życia agamie, należy przygotować terrarium, w którym jak najdokładniej odwzorujemy warunki, w jakich naturalnie żyją takie zwierzęta. Przede wszystkim powinno mieć ono odpowiednią wielkość, aby nasz pupil mógł się w nim swobodnie poruszać. Warto również kupić żarówki uvb dla agamy, które zapewniają promieniowanie na optymalnym poziomie dla zwierząt pochodzących między innymi z terenów półpustynnych. Bardzo ważne jest zastosowanie takiego specjalistycznego oświetlenia w tworzonym terrarium, ponieważ emitowane przez nią promieniowanie pozwala na utrzymanie najlepszej kondycji naszego zwierzaka. Pomaga ono bowiem w wytwarzaniu oraz utrzymaniu odpowiedniego poziomu witaminy D3 w organizmie agamy. Odpowiada ona za przyswajanie wapnia, co jest konieczne dla prawidłowego rozwoju organizmu jaszczurek. Dobrze jest również pamiętać o tym, żeby tego rodzaju żarówkę zamontować na odpowiedniej wysokości – jeżeli będzie za wysoko, do agamy nie będzie docierała odpowiednia ilość promieniowania.

Decydując się na hodowlę zwierzęcia egzotycznego, należy jak najwięcej dowiedzieć się o jego naturalnych warunkach życia. Jest to konieczne, aby jak najlepiej móc je odwzorować w swoim domu. Jeżeli decydujemy się na agamę, konieczne jest zakupienie specjalistycznych żarówek, które emitują promieniowanie konieczne do prawidłowego rozwoju takiego zwierzęcia na każdym etapie jego życia.