You are currently viewing Zdobimy techniką decoupage

Zdobimy techniką decoupage

Rękodzieło zawsze było moją pasją. Od dziecka uwielbiałam wykonywać wszelkiego rodzaju prace plastyczne i przynosiło mi to mnóstwo satysfakcji. Postanowiłam wrócić do tego w dorosłym życiu i w wolnym czasie poświęcam się zagłębianiu różnego rodzaju technik, która są szeroko omawiana oczywiście w Internecie. Ostatnio do gustu przypadła mi technika decoupage. 

Dobrej jakości farby do decoupage

farby akrylowe do decoupageZamiłowanie do pracy plastycznych towarzyszy mi od dziecka. Dużo malowałam, rysowałam, wycinałam, wyklejałam i tak dalej. Im byłam starsza, tym było tego mniej w moim życiu. Dopiero teraz, kiedy pracuje i mam potem trochę wolnego czasu, postanowiłam wrócić do moich starych pasji. Zainteresowałam się różnymi technikami artystycznymi a wśród nich moją uwagę przykuła technika decoupage. Kupiłam więc sobie wszystkie potrzebne materiały i zabrałam się do ozdabiania różnych przedmiotów. Bardzo przypadły mi do gustu specjalne farby akrylowe do decoupage, które nadają malowanym przedmiotom fajną fakturę. Takie farby dostępne są chyba we wszystkich kolorach świata, ale ja postawiłam głównie na biel, bo pozwala ona potem na zastosowanie wielu kolorowych serwetek. Przy jakichkolwiek pracach plastycznych duże znaczenie ma jakość materiałów. Farby do decoupage również muszą być dobrej jakości, wtedy ostateczny efekt jest o wiele bardziej atrakcyjny. Większość materiałów do moich artystycznych działań kupuję przez Internet. Tak jest wygodniej i mam większy wybór. 

Od jakiegoś czasu zaczęłam wykonywać różne przedmioty metodą decoupage. Wcześniej nie wiedziałam, że do tej techniki zdobienia potrzebnych jest tak dużo materiałów. Wśród nich są między innymi akrylowe farby w różnych kolorach tęczy. Zawsze zwracam uwagę na to, żeby kupowane przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.