Zlew z 1 komorą

 

W każdej kuchni znajdziemy zlew, gdyż jest on niezbędny w codziennych czynnościach. Myjemy w nim naczynia, owoce, warzywa, lub mięso. Im mniej miejsca jest w kuchni, tym  mniejszy powinien być zlewozmywak, ponieważ musi zostać jeszcze powierzchnia robocza na blacie. 

Odporne na zarysowania zlewozmywaki

zlewozmywak 1 komorowy granitowyW popularnych aneksach kuchennych nie uświadczymy dużego zlewozmywaka, gdyż zwyczajnie nie ma na niego miejsca. Najczęściej w małych mieszkaniach kuchnia zajmuje najmniej miejsca i jest tak zaprojektowana, aby pomimo mocno ograniczonej przestrzeni nie brakło jej na najważniejsze elementy. W takich aranżacjach najczęściej spotykany jest zlewozmywak 1 komorowy granitowy, ponieważ nie zabiera wiele miejsca. W sprzedaży dostępne są modele z płytką, lub głęboką komorą oraz z ociekaczem, lub bez niego. Jeżeli w kuchni znajduje się zmywarka, to zlew będzie nam głównie potrzebny do mycia produktów spożywczych i rąk, więc nie musi być duży. Granitowy jest obecnie najlepszy ze względu na swoją wytrzymałość i odporność na zarysowania. Może on posiadać na całej powierzchni specjalną warstwę antybakteryjną, która znacznie ułatwia utrzymanie higienicznej czystości. Surowiec z jakiego jest on wykonany posiada dwadzieścia procent dedykowanych żywic i osiemdziesiąt procent piasków granitowych. Kupując zlewozmywak w sprawdzonych sklepach z wyposażeniem kuchni, dostanie do nich w komplecie syfon, baterię i zaślepkę. Jego montaż jest bardzo prosty i wymaga posiadania silikonu, którym się uszczelnia powierzchnię między blatem a zlewem.

Ceny zlewozmywaków zależą od modeli, materiałów z jakich są wykonane, wielkości, czy ilości komór. Oczywiście także dodatkowe wyposażenie zlewu wpływa na cenę. Najtaniej je kupimy w sklepach internetowych i też tam znajdziemy ich największy wybór.